ThNR: Keirin Night s/b FSA Race Results

May 23, 2024

Session: 1
Race: Pro/1/2 Win and Out
Place Rider Team Number Edit Rider
1 Joshua Ryan Bouledogue Tout Noir 3
2 Jason Garner George Garner Cyclery 2
3 Jeffrey Whiteman George Garner Cyclery 4
4 Michael Lanyon 606 Racing 115
5 Brian Haas Fairlife 11
6 Tom Driver 606 Racing 17
7 Ian Wright 49
8 Kevin Huang Team Veloz 104
9 Jeffrey Perkins 72
10 Mark Whitmore Team Veloz 22
11 Christopher Witek INTENT 197
12 Jeremy Treister 71
13 Roderick DeJesus Northbrook Cycle Committee Team 85
14 Aram Bayzaee 34
15 Gregory Kick 58
Race: Cat 3 Win and Out
Place Rider Team Number Edit Rider
1 Jong Pak 101
2 Matthew Moran 42
3 Timothy Ryan 30
4 Darian Duchan Half Acre Cycling Team 88
5 Daniel Corley Half Acre Cycling 165
6 Tim Elebaut 118
7 Jared Rogers xXx Racing 111
Race: Cat 4 Win and Out
Place Rider Team Number Edit Rider
1 Carl Boquist The Pony Shop 199
2 Lucas Gutzwiller Okay CC 105
3 Stephen Wunrow PSIMET Racing Team 41
4 Tessa Johnson Half Acre Cycling Team 121
5 Paul Zdon 35
6 Grant Wiersum 36
7 Stephen Feehery South Chicago Wheelmen Team 64
8 Spencer Melgreen Half Acre Cycling Team 16
9 julio martinez Team Veloz 68
10 Kurt Bentsen PSIMET Racing 212
11 Jose Navarro Chicago United 91
Race: W Pro/1/2/3 Win and Out
Place Rider Team Number Edit Rider
1 Evelyn Williamson 606 Racing 32
2 Jacqueline Wunrow PSIMET Racing Team 191
3 Francine Haas Pact Cycling team 5
4 Lisa Hilleren STKD! Racing Squad 114
Race: W Cat 4/5 Win and Out
Place Rider Team Number Edit Rider
1 Tessa Johnson Half Acre Cycling Team 121
2 Jessica Steed Half Acre Cycling 108
3 Jennifer Groen Half Acre Cycling 153
4 Olivia Davidson Kenosha Velosport Cycling 128
5 katherine voght 82
Race: Juniors 9 - 18 Win and Out
Place Rider Team Number Edit Rider
1 Oscar Garner George Garner Cyclery 14
2 Apollo Friman 122
3 Olivia Davidson Kenosha Velosport Cycling 128
4 Leni Shelton 177
Race: Novice / Cat 5 Win and Out
Place Rider Team Number Edit Rider
1 Seth DeBose 999
2 Joseph Wilson Okay CC Team 79
3 Rage Thomas Okay CC Team 161
4 Oscar Garner George Garner Cyclery 14
5 Matthew Maule 160
6 Richard Frueh 102
Session: 2
Race: Pro/1/2 Keirin
Place Rider Team Number Edit Rider
1 Joshua Ryan Bouledogue Tout Noir 3
2 Jeffrey Whiteman George Garner Cyclery 4
3 Aram Bayzaee 34
4 Brian Haas Fairlife 11
5 Jason Garner George Garner Cyclery 2
6 Mark Whitmore Team Veloz 22
7 Michael Lanyon 606 Racing 115
8 Jacob Cramer KLiCK Cycling Team 92
9 Jeffrey Perkins 72
Race: Cat 3 Keirin
Place Rider Team Number Edit Rider
1 Jong Pak 101
2 Timothy Ryan 30
3 Matthew Moran 42
4 Daniel Corley Half Acre Cycling 165
5 Darian Duchan Half Acre Cycling Team 88
6 Tim Elebaut 118
7 Jared Rogers xXx Racing 111
Race: Cat 4 Keirin
Place Rider Team Number Edit Rider
1 Lucas Gutzwiller Okay CC 105
2 Tessa Johnson Half Acre Cycling Team 121
3 Stephen Wunrow PSIMET Racing Team 41
4 Paul Zdon 35
5 Stephen Feehery South Chicago Wheelmen Team 64
6 Spencer Melgreen Half Acre Cycling Team 16
Race: W Cat 4/5 Keirin
Place Rider Team Number Edit Rider
1 Tessa Johnson Half Acre Cycling Team 121
2 Jessica Steed Half Acre Cycling 108
3 Olivia Davidson Kenosha Velosport Cycling 128
4 Jennifer Groen Half Acre Cycling 153
5 katherine voght 82
Race: W Pro/1/2/3 Keirin
Place Rider Team Number Edit Rider
1 Evelyn Williamson 606 Racing 32
2 Jacqueline Wunrow PSIMET Racing Team 191
3 Francine Haas Pact Cycling team 5
4 Lisa Hilleren STKD! Racing Squad 114
Race: Juniors 9 - 18 Chariot Race
Place Rider Team Number Edit Rider
1 Apollo Friman 122
2 Oscar Garner George Garner Cyclery 14
3 Leni Shelton 177
Race: Novice / Cat 5 Chariot Race
Place Rider Team Number Edit Rider
1 Seth DeBose 999
2 Joseph Wilson Okay CC Team 79
3 Rage Thomas Okay CC Team 161
4 Oscar Garner George Garner Cyclery 14
5 Richard Frueh 102
6 Matthew Maule 160
Race: Masters 40+ Keirin
Place Rider Team Number Edit Rider
1 Joshua Ryan Bouledogue Tout Noir 3
2 Jeffrey Perkins 72
3 Jeffrey Whiteman George Garner Cyclery 4
4 Michael Lanyon 606 Racing 115
5 Matthew Moran 42
6 Tom Driver 606 Racing 17
7 Jong Pak 101
Race: Masters 50+ Keirin
Place Rider Team Number Edit Rider
1 Jason Garner George Garner Cyclery 2
2 Brian Haas Fairlife 11
3 Aram Bayzaee 34
4 Jeremy Treister 71
5 Tim Elebaut 118
Session: 3
Race: Pro/1/2 Scratch Race
Place Rider Team Number Edit Rider
1 Jeffrey Perkins 72
2 Michael Lanyon 606 Racing 115
3 Ian Wright 49
4 Jeffrey Whiteman George Garner Cyclery 4
5 Logan Powers Southeastern Lakes Scholastic MTB 98
6 Joshua Ryan Bouledogue Tout Noir 3
7 Jason Garner George Garner Cyclery 2
8 Mark Whitmore Team Veloz 22
9 Brian Haas Fairlife 11
10 Roderick DeJesus Northbrook Cycle Committee Team 85
11 Tom Driver 606 Racing 17
12 Kevin Huang Team Veloz 104
13 Gregory Kick 58
14 Christopher Witek INTENT 197
15 Aram Bayzaee 34
DNF Jeremy Treister 71
Race: Cat 3 Scratch Race
Place Rider Team Number Edit Rider
1 Daniel Corley Half Acre Cycling 165
2 Darian Duchan Half Acre Cycling Team 88
3 Timothy Ryan 30
4 Matthew Moran 42
5 Jong Pak 101
6 Jared Rogers xXx Racing 111
7 Tim Elebaut 118
Race: Cat 4 Scratch Race
Place Rider Team Number Edit Rider
1 Lucas Gutzwiller Okay CC 105
2 Stephen Wunrow PSIMET Racing Team 41
3 Paul Zdon 35
4 Grant Wiersum 36
5 Spencer Melgreen Half Acre Cycling Team 16
6 Tessa Johnson Half Acre Cycling Team 121
7 julio martinez Team Veloz 68
8 Stephen Feehery South Chicago Wheelmen Team 64
Race: W Cat 4/5 Scratch Race
Place Rider Team Number Edit Rider
1 Tessa Johnson Half Acre Cycling Team 121
2 Olivia Davidson Kenosha Velosport Cycling 128
3 Jennifer Groen Half Acre Cycling 153
4 katherine voght 82
Race: W Pro/1/2/3 Scratch Race
Place Rider Team Number Edit Rider
1 Jacqueline Wunrow PSIMET Racing Team 191
2 Francine Haas Pact Cycling team 5
3 Evelyn Williamson 606 Racing 32
4 Lisa Hilleren STKD! Racing Squad 114
Race: Juniors 9 - 12 Scratch Race
Place Rider Team Number Edit Rider
1 Oscar Garner George Garner Cyclery 14
Race: Juniors 13 - 14 Scratch Race
Place Rider Team Number Edit Rider
1 Apollo Friman 122
2 Leni Shelton 177
Race: Juniors 15 - 18 Scratch Race
Place Rider Team Number Edit Rider
1 Olivia Davidson Kenosha Velosport Cycling 128
Race: Novice / Cat 5 Scratch Race
Place Rider Team Number Edit Rider
1 Joseph Wilson Okay CC Team 79
2 Seth DeBose 999
3 Rage Thomas Okay CC Team 161
4 Oscar Garner George Garner Cyclery 14
5 Richard Frueh 102
6 Matthew Maule 160