Sprinters Dream Omnium #2 Race Results

July 22, 2023

Session: Match Sprint
Race: Match Sprint
Place Rider Team Number Edit Rider
1 Alex Bolotin Polish & Slavic FCU International Cycling Team 12
2 Joshua Ryan Bouledogue Tout Noir 3
3 Jacob Bondy KLM/Cold Stone 318
4 Aram Bayzaee 34
5 Jason Garner George Garner Cyclery 1
6 Jacob Cramer KLiCK Cycling Team 92
7 Jeffrey Perkins 72
8 Mateusz Zalewski 77
9 Jong Pak 101
10 Roderick DeJesus Northbrook Cycle Committee Team 85
11 Matthew Moran 42
12 Jorden Long 320
13 Fernando Hernandez Loop Cycling Team 13
14 Leonard Cabaltera Ben's Cycle/Milwaukee Bicycle Co. Cycling 321
15 Garret Hobbs 33
16 Kale Schrauth 216
17 Oscar Garner George Garner Cyclery 14
18 Jose Navarro Chicago United 91
19 Michael Ferren Polish & Slavic FCU International Cycling Team 96
20 Lyndze Blosser Mad Track Cycling / Lexus Velodrome Detroit Team 319
21 Apollo Friman 122
22 Richard Frueh 102
23 Alex Schrauth The Pony Shop 147
Session: Scratch Race
Race: Cat 4/5 Scratch Race
Place Rider Team Number Edit Rider
1 Garret Hobbs 33
2 Jose Navarro Chicago United 91
3 Jorden Long 320
4 Richard Frueh 102
Race: Pro/1/2/3 Scratch Race
Place Rider Team Number Edit Rider
1 Jason Garner George Garner Cyclery 1
2 Mateusz Zalewski 77
3 Alex Bolotin Polish & Slavic FCU International Cycling Team 12
4 Jacob Bondy KLM/Cold Stone 318
5 Fernando Hernandez Loop Cycling Team 13
6 Jacob Cramer KLiCK Cycling Team 92
7 Jeffrey Perkins 72
8 Matthew Moran 42
9 Michael Ferren Polish & Slavic FCU International Cycling Team 96
10 Roderick DeJesus Northbrook Cycle Committee Team 85
11 Leonard Cabaltera Ben's Cycle/Milwaukee Bicycle Co. Cycling 321
Session: Chariot Race
Race: C Chariot Race
Place Rider Team Number Edit Rider
1 Jose Navarro Chicago United 91
2 Lyndze Blosser Mad Track Cycling / Lexus Velodrome Detroit Team 319
3 Richard Frueh 102
Race: B Chariot Race
Place Rider Team Number Edit Rider
1 Jorden Long 320
2 Fernando Hernandez Loop Cycling Team 13
3 Matthew Moran 42
4 Garret Hobbs 33
5 Roderick DeJesus Northbrook Cycle Committee Team 85
6 Leonard Cabaltera Ben's Cycle/Milwaukee Bicycle Co. Cycling 321
Race: A Chariot Race
Place Rider Team Number Edit Rider
1 Alex Bolotin Polish & Slavic FCU International Cycling Team 12
2 Jacob Bondy KLM/Cold Stone 318
3 Aram Bayzaee 34
4 Jason Garner George Garner Cyclery 1
5 Jeffrey Perkins 72
6 Jacob Cramer KLiCK Cycling Team 92
Session: 200s
Race: Flying 200s
Place Time Rider Team Number Edit Rider
1 11.31 Jacob Bondy KLM/Cold Stone 318
2 11.54 Jason Garner George Garner Cyclery 1
3 11.61 Joshua Ryan Bouledogue Tout Noir 3
4 11.71 Alex Bolotin Polish & Slavic FCU International Cycling Team 12
5 11.79 Jacob Cramer KLiCK Cycling Team 92
6 11.87 Mateusz Zalewski 77
7 11.97 Aram Bayzaee 34
8 12.20 Jeffrey Perkins 72
9 12.31 Matthew Moran 42
10 12.39 Jong Pak 101
11 12.56 Jorden Long 320
12 12.58 Roderick DeJesus Northbrook Cycle Committee Team 85
13 12.81 Leonard Cabaltera Ben's Cycle/Milwaukee Bicycle Co. Cycling 321
14 12.92 Garret Hobbs 33
15 13.37 Fernando Hernandez Loop Cycling Team 13
16 13.41 Kale Schrauth 216
17 13.61 Oscar Garner George Garner Cyclery 14
18 13.63 Michael Ferren Polish & Slavic FCU International Cycling Team 96
19 14.07 Jose Navarro Chicago United 91
20 14.38 Lyndze Blosser Mad Track Cycling / Lexus Velodrome Detroit Team 319
21 15.39 Richard Frueh 102
22 15.43 Apollo Friman 122
23 15.67 Alex Schrauth The Pony Shop 147