ThNR: The Keirin s/b George Garner Cyclery Race Results

June 23, 2022

Session: 1
Race: Pro/1/2 Belgian Win and Out
Place Rider Team Number Edit Rider
1 Joshua Ryan Bouledogue Tout Noir 10
2 Jeffrey Whiteman George Garner Cyclery 1
3 Michael Lanyon 606 Racing 115
4 Jason Garner George Garner Cyclery 73
5 Brian Haas Fairlife 11
6 Aram Bayzaee 34
7 Tom Driver 606 Racing 17
8 Jafet Torres Team T-Town 84
9 Jacob Cramer KLiCK Cycling Team 92
10 Roderick DeJesus Northbrook Cycle Committee Team 85
11 Robert Higgins George Garner Cyclery 27
12 Joseph Proszowski 9
Race: Cat 3 Belgian Win and Out
Place Rider Team Number Edit Rider
1 Francine Haas Pact Cycling team 5
Race: Cat 4 Belgian Win and Out
Place Rider Team Number Edit Rider
1 Alex Tantasook 119
2 Matthew Moran 42
3 Fernando Hernandez Loop Cycling Team 59
4 Daniel Corley 165
5 Stephen Feehery South Chicago Wheelmen Team 64
6 Kendall Griffin 21
7 Paul Zdon 35
8 Ian Wright 49
9 Jonathan Garcia 155
10 Wayne Sletten xXx Racing 135
Race: W Cat 4/5 Belgian Win and Out
Place Rider Team Number Edit Rider
1 Dinnar Arreola Chicago United Team 45
2 Sonia Maziarz Half Acre Cycling 69
3 Ella Berube 205
Race: Juniors 9 - 18 Belgian Win and Out
Place Rider Team Number Edit Rider
1 Jack Berube The Pony Shop 125
2 Ella Berube 205
Race: Novice / Cat 5 Belgian Win and Out
Place Rider Team Number Edit Rider
1 juan mandujano 179
2 Mykyta Lupalo 174
3 Ryan Berube 225
4 Jack Berube The Pony Shop 125
Session: 2
Race: Pro/1/2 Keirin
Place Rider Team Number Edit Rider
1 Jacob Cramer KLiCK Cycling Team 92
2 Aram Bayzaee 34
3 Jason Garner George Garner Cyclery 73
4 Jeffrey Whiteman George Garner Cyclery 1
5 Joshua Ryan Bouledogue Tout Noir 10
6 Alex Bolotin Polish & Slavic FCU International Cycling Team 26
7 Brian Haas Fairlife 11
8 Michael Lanyon 606 Racing 115
9 Roderick DeJesus Northbrook Cycle Committee Team 85
10 Tom Driver 606 Racing 17
11 Robert Higgins George Garner Cyclery 27
12 Joseph Proszowski 9
13 Jafet Torres Team T-Town 84
Race: Cat 3 Keirin
Place Rider Team Number Edit Rider
1 Mateusz Zalewski 77
2 Christopher Witek INTENT 197
3 Leonard Cabaltera Ben's Cycle/Milwaukee Bicycle Co. Cycling 190
4 Thomas Kehrer 606 Racing 29
5 Jong Pak 101
6 Francine Haas Pact Cycling team 5
Race: Cat 4 Keirin
Place Rider Team Number Edit Rider
1 Alex Tantasook 119
2 Jonathan Garcia 155
3 Matthew Moran 42
4 Kendall Griffin 21
5 Paul Zdon 35
6 Wayne Sletten xXx Racing 135
7 Daniel Corley 165
8 Fernando Hernandez Loop Cycling Team 59
9 Ian Wright 49
10 Garret Hobbs 65
11 Stephen Feehery South Chicago Wheelmen Team 64
Race: W Cat 4/5 Keirin
Place Rider Team Number Edit Rider
1 Sonia Maziarz Half Acre Cycling 69
2 Dinnar Arreola Chicago United Team 45
Race: Juniors 9 - 18 Points Race
Place Rider Team Number Edit Rider
1 Jack Berube The Pony Shop 125
2 Ella Berube 205
Race: Novice / Cat 5 Points Race
Place Rider Team Number Edit Rider
1 Mykyta Lupalo 174
2 Ryan Berube 225
3 juan mandujano 179
4 Jack Berube The Pony Shop 125
Race: Masters 40+ Keirin
Place Rider Team Number Edit Rider
1 Jason Garner George Garner Cyclery 73
2 Joshua Ryan Bouledogue Tout Noir 10
3 Jeffrey Whiteman George Garner Cyclery 1
4 Tom Driver 606 Racing 17
Race: Masters 50+ Keirin
Place Rider Team Number Edit Rider
1 Aram Bayzaee 34
2 Brian Haas Fairlife 11
3 Leonard Cabaltera Ben's Cycle/Milwaukee Bicycle Co. Cycling 190
4 Robert Higgins George Garner Cyclery 27
5 Michael Ferren Polish & Slavic FCU International Cycling Team 96
6 Stephen Feehery South Chicago Wheelmen Team 64
Session: 3
Race: Pro/1/2 Scratch Race
Place Rider Team Number Edit Rider
1 Jason Garner George Garner Cyclery 73
2 Joshua Ryan Bouledogue Tout Noir 10
3 Aram Bayzaee 34
4 Michael Lanyon 606 Racing 115
5 Robert Higgins George Garner Cyclery 27
6 Jacob Cramer KLiCK Cycling Team 92
7 Jeffrey Whiteman George Garner Cyclery 1
8 Tom Driver 606 Racing 17
9 Brian Haas Fairlife 11
10 Roderick DeJesus Northbrook Cycle Committee Team 85
11 Joseph Proszowski 9
12 Jafet Torres Team T-Town 84
Race: Cat 3 Scratch Race
Place Rider Team Number Edit Rider
1 Mateusz Zalewski 77
2 Thomas Kehrer 606 Racing 29
3 Jong Pak 101
4 Christopher Witek INTENT 197
5 Leonard Cabaltera Ben's Cycle/Milwaukee Bicycle Co. Cycling 190
6 Francine Haas Pact Cycling team 5
Race: Cat 4/5 Scratch Race
Place Rider Team Number Edit Rider
1 Alex Tantasook 119
2 Jonathan Garcia 155
3 Matthew Moran 42
4 Paul Zdon 35
5 Daniel Corley 165
6 Wayne Sletten xXx Racing 135
7 Ian Wright 49
8 Ryan Berube 225
9 juan mandujano 179
10 Stephen Feehery South Chicago Wheelmen Team 64
11 Jack Berube The Pony Shop 125
Race: Juniors 9 - 18 Scratch Race
Place Rider Team Number Edit Rider
1 Jack Berube The Pony Shop 125
2 Ella Berube 205