The Junior Invitational & Keirin p/b Let's Roast Cycles! Race Results

Session: 3
Race: Juniors 15 - 18 Scratch Race
Place Rider Team Cat Number
1 0529396 Carter Kasianowicz 2 200
2 0413090 Jacob Zondlak 3 80
3 0422875 Mason Sepanski 4 76
4 0520100 KeJuan Smith 4 63
5 0560661 Kevin Urban 4 122
6 0564218 Sam Cummins 5 494
7 0561916 Julian Mejia Team Veloz 4 79
8 0520142 Maxwell Montagano 5 102
9 0555447 Nino Breeden 5 491
10 0433758 Mia Scarlato Kenosha Velosport Cycling 3 38
Race: Cat 3 Scratch Race
Place Rider Team Cat Number
1 0278398 Christopher Witek 3 197
2 0360122 Matthew Giedt Burnham Racing 2 120
3 0434923 Timothy Ryan 3 30
4 0529396 Carter Kasianowicz 2 200
5 0413090 Jacob Zondlak 3 80
6 0376389 Joseph Proszowski Team Veloz 3 9
7 0142034 Tom Driver Burnham Racing 2 17
8 0503335 Daniel Corley 3 160
9 0481760 Anthony Hoak 3 192
10 0261146 Jared Rogers xXx Racing 3 111
Race: Cat 4 Scratch Race
Place Rider Team Cat Number
1 0437517 James Fattaleh KLiCK Cycling 4 131
2 0482626 Marvin Maya 3 95
3 0508454 Kevin Huang Team Veloz 3 147
4 0579720 Casey Daleiden Polish & Slavic FCU International Cycling Team 4 177
5 0379119 Adam Hart 4 32
6 0481768 Jong Pak 4 161
7 0573413 James Mastalerz Team Veloz 4 12
8 0577001 Michael Karas 4 41
9 0510772 Jonathan Chinchilla 4 231
10 0548406 Victor Ochoa Team Veloz 4 146
11 0557808 Mark Whitmore Team Veloz 4 171
12 0551416 Brian Lucero Team Veloz 4 51
13 0561916 Julian Mejia Team Veloz 4 79
14 0350616 Michael Gordon 4 144
15 0443441 David Belknap 4 98
16 0374976 Kyle Millns INTENT Race Team 4 152
DNF 0554669 Dylan Jackowiak 4 210
Race: W Open Scratch Race
Place Rider Team Cat Number
1 0162422 Francine Haas Pact- DISH Network Cycling 2 5
2 0286332 Angela Rochester Pact- DISH Network Cycling 2 141
3 0477113 Blanka Mikulkova xXx Racing 4 70
4 0433758 Mia Scarlato Kenosha Velosport Cycling 3 38
5 0528444 Margaret McGill BFF Bikes 4 123
6 0211195 Ramona Kuna ABD Cycling Club 4 93
7 0361267 Amelia Van Maldegiam PSIMET Racing 4 60
8 0438572 Lucy Foss 4 107
9 0572738 Sylvi Teich Kenosha Velosport Cycling 5 492
Race: Juniors 9 - 14 Scratch Race
Place Rider Team Cat Number
1 0412294 Henry Praznowski 5 489
2 0576135 Maxim Glyvka PSIMET Racing 4 493
3 Unlicensed tyler leipzig 5 151
4 0555111 Kelan Fenters Kenosha Velosport Cycling 5 499
Race: Pro/1/2 Scratch Race
Place Rider Team Cat Number
1 0181146 Jeffrey Whiteman George Garner Cyclery Track Team 1 1
2 0212914 Thomson Remo 1 194
3 0161688 Matthew Fox George Garner Cyclery Track Team 1 18
4 0162118 Brian Haas Pact- DISH Network Cycling 2 11
5 0042620 Jason Garner George Garner Cyclery Track Team 1 73
6 0167671 Joshua Ryan Bouledogue Tout Noir 1 10
7 0347054 Nikos Hessert 1 28
8 0409349 Daniel Breuer xXx Racing 1 2
9 0476649 Alex Bolotin Polish & Slavic FCU International Cycling Team 2 26
10 0376719 Jacob Cramer KLiCK Cycling 2 92
11 0137582 Aram Bayzaee Pact- DISH Network Cycling 2 34
12 0368228 Roderick DeJesus Zubaz/Tacocat Racing 2 85
13 0255842 Jacob Schilling Team Mack Racing Assn 2 235
14 0374624 James Calvetti Polish & Slavic FCU International Cycling Team 2 25
15 0051737 Daniel Verner Pact- DISH Network Cycling 2 56
16 0313712 Alejandro Collins 2 99
17 0435184 Marcin Rudnik Polish & Slavic FCU International Cycling Team 2 149
18 0250244 Voytek Glinkowski Polish & Slavic FCU International Cycling Team 2 83
19 0301873 Robert Higgins George Garner Cyclery Track Team 2 27
20 0162422 Francine Haas Pact- DISH Network Cycling 2 5
Session: 2
Race: Masters 50+ Keirin
Place Rider Team Cat Number
1 0162118 Brian Haas Pact- DISH Network Cycling 2 11
2 0137582 Aram Bayzaee Pact- DISH Network Cycling 2 34
3 0051737 Daniel Verner Pact- DISH Network Cycling 2 56
4 0250244 Voytek Glinkowski Polish & Slavic FCU International Cycling Team 2 83
Race: W 4/5 Keirin
Place Rider Team Cat Number
1 0477113 Blanka Mikulkova xXx Racing 4 70
2 0528444 Margaret McGill BFF Bikes 4 123
3 0211195 Ramona Kuna ABD Cycling Club 4 93
4 0361267 Amelia Van Maldegiam PSIMET Racing 4 60
5 0438572 Lucy Foss 4 107
6 0560662 Paula Urban 4 67
Race: Mastrers 40-49 Keirin
Place Rider Team Cat Number
1 0181146 Jeffrey Whiteman George Garner Cyclery Track Team 1 1
2 0042620 Jason Garner George Garner Cyclery Track Team 1 73
3 0167671 Joshua Ryan Bouledogue Tout Noir 1 10
4 0360122 Matthew Giedt Burnham Racing 2 120
5 0301873 Robert Higgins George Garner Cyclery Track Team 2 27
6 0362289 Jason Holly xXx Racing 3 13
7 0313712 Alejandro Collins 2 99
8 0142034 Tom Driver Burnham Racing 2 17
Race: Pro/1/2 Keirin
Place Rider Team Cat Number
1 0181146 Jeffrey Whiteman George Garner Cyclery Track Team 1 1
2 0161688 Matthew Fox George Garner Cyclery Track Team 1 18
3 0212914 Thomson Remo 1 194
4 0042620 Jason Garner George Garner Cyclery Track Team 1 73
5 0162118 Brian Haas Pact- DISH Network Cycling 2 11
6 0476649 Alex Bolotin Polish & Slavic FCU International Cycling Team 2 26
7 0167671 Joshua Ryan Bouledogue Tout Noir 1 10
8 0137582 Aram Bayzaee Pact- DISH Network Cycling 2 34
9 0301873 Robert Higgins George Garner Cyclery Track Team 2 27
Race: Cat 4 Keirin
Place Rider Team Cat Number
1 0547592 Diego Hernandez Team Veloz 4 69
2 0573413 James Mastalerz Team Veloz 4 12
3 0437517 James Fattaleh KLiCK Cycling 4 131
4 0557808 Mark Whitmore Team Veloz 4 171
5 0482626 Marvin Maya 3 95
6 0379119 Adam Hart 4 32
7 0481768 Jong Pak 4 161
8 0577001 Michael Karas 4 41
9 0508454 Kevin Huang Team Veloz 3 147
Race: Cat 3 Keirin
Place Rider Team Cat Number
1 0278398 Christopher Witek 3 197
2 0481760 Anthony Hoak 3 192
3 0360122 Matthew Giedt Burnham Racing 2 120
4 0142034 Tom Driver Burnham Racing 2 17
5 0529396 Carter Kasianowicz 2 200
6 0434923 Timothy Ryan 3 30
7 0362289 Jason Holly xXx Racing 3 13
8 0503335 Daniel Corley 3 160
Race: Juniors Invitational Points Race
Place Rider Team Cat Number
1 0529396 Carter Kasianowicz 2 200
2 0413090 Jacob Zondlak 3 80
3 0422875 Mason Sepanski 4 76
4 0564218 Sam Cummins 5 494
5 0561916 Julian Mejia Team Veloz 4 79
6 0433758 Mia Scarlato Kenosha Velosport Cycling 3 38
7 0560661 Kevin Urban 4 122
8 0412294 Henry Praznowski 5 489
9 0520100 KeJuan Smith 4 63
10 0555447 Nino Breeden 5 491
11 0520142 Maxwell Montagano 5 102
12 0438572 Lucy Foss 4 107
13 0560662 Paula Urban 4 67
14 0576135 Maxim Glyvka PSIMET Racing 4 493
15 0555111 Kelan Fenters Kenosha Velosport Cycling 5 499
16 0572738 Sylvi Teich Kenosha Velosport Cycling 5 492
17 Unlicensed tyler leipzig 5 151
Race: W Pro/1/2/3 Keirin
Place Rider Team Cat Number
1 0286332 Angela Rochester Pact- DISH Network Cycling 2 141
2 0162422 Francine Haas Pact- DISH Network Cycling 2 5
3 0433758 Mia Scarlato Kenosha Velosport Cycling 3 38
Session: 1
Race: Juniors 15 - 18 Win and Out
Place Rider Team Cat Number
1 0413090 Jacob Zondlak 3 80
2 0529396 Carter Kasianowicz 2 200
3 0422875 Mason Sepanski 4 76
4 0561916 Julian Mejia Team Veloz 4 79
5 0555447 Nino Breeden 5 491
6 0520142 Maxwell Montagano 5 102
7 0560661 Kevin Urban 4 122
8 0564218 Sam Cummins 5 494
9 0433758 Mia Scarlato Kenosha Velosport Cycling 3 38
10 0520100 KeJuan Smith 4 63
11 0560662 Paula Urban 4 67
Race: Cat 3 Win and Out
Place Rider Team Cat Number
1 0278398 Christopher Witek 3 197
2 0142034 Tom Driver Burnham Racing 2 17
3 0434923 Timothy Ryan 3 30
4 0413090 Jacob Zondlak 3 80
5 0503335 Daniel Corley 3 160
6 0376389 Joseph Proszowski Team Veloz 3 9
7 0529396 Carter Kasianowicz 2 200
8 0360122 Matthew Giedt Burnham Racing 2 120
9 0481760 Anthony Hoak 3 192
10 0261146 Jared Rogers xXx Racing 3 111
Race: W Pro/1/2/3 Win and Out
Place Rider Team Cat Number
1 0286332 Angela Rochester Pact- DISH Network Cycling 2 141
2 0162422 Francine Haas Pact- DISH Network Cycling 2 5
3 0433758 Mia Scarlato Kenosha Velosport Cycling 3 38
Race: Juniors 9 - 14 Win and Out
Place Rider Team Cat Number
1 0412294 Henry Praznowski 5 489
2 0576135 Maxim Glyvka PSIMET Racing 4 493
3 0555111 Kelan Fenters Kenosha Velosport Cycling 5 499
4 Unlicensed tyler leipzig 5 151
Race: Pro/1/2 Win and Out
Place Rider Team Cat Number
1 0181146 Jeffrey Whiteman George Garner Cyclery Track Team 1 1
2 0161688 Matthew Fox George Garner Cyclery Track Team 1 18
3 0042620 Jason Garner George Garner Cyclery Track Team 1 73
4 0409349 Daniel Breuer xXx Racing 1 2
5 0162118 Brian Haas Pact- DISH Network Cycling 2 11
6 0301873 Robert Higgins George Garner Cyclery Track Team 2 27
7 0347054 Nikos Hessert 1 28
8 0167671 Joshua Ryan Bouledogue Tout Noir 1 10
9 0255842 Jacob Schilling Team Mack Racing Assn 2 235
10 0374624 James Calvetti Polish & Slavic FCU International Cycling Team 2 25
11 0051737 Daniel Verner Pact- DISH Network Cycling 2 56
12 0435184 Marcin Rudnik Polish & Slavic FCU International Cycling Team 2 149
13 0368228 Roderick DeJesus Zubaz/Tacocat Racing 2 85
14 0320876 Eric Myers TEAM LIFESTART CYCLING 2 44
15 0212914 Thomson Remo 1 194
16 0059995 Michael Ferren Polish & Slavic FCU International Cycling Team 2 96
17 0313712 Alejandro Collins 2 99
DNF 0250244 Voytek Glinkowski Polish & Slavic FCU International Cycling Team 2 83
DNF 0137582 Aram Bayzaee Pact- DISH Network Cycling 2 34
DNF 0476649 Alex Bolotin Polish & Slavic FCU International Cycling Team 2 26
DNF 0162422 Francine Haas Pact- DISH Network Cycling 2 5
DNF 0376719 Jacob Cramer KLiCK Cycling 2 92
Race: Cat 4 Win and Out
Place Rider Team Cat Number
1 0481768 Jong Pak 4 161
2 0482626 Marvin Maya 3 95
3 0379119 Adam Hart 4 32
4 0548406 Victor Ochoa Team Veloz 4 146
5 0579720 Casey Daleiden Polish & Slavic FCU International Cycling Team 4 177
6 0577001 Michael Karas 4 41
7 0508454 Kevin Huang Team Veloz 3 147
8 0570896 William Danay 4 6
9 0554669 Dylan Jackowiak 4 210
10 0472553 Roland Varriale 4 162
11 0573413 James Mastalerz Team Veloz 4 12
12 0557808 Mark Whitmore Team Veloz 4 171
13 0350616 Michael Gordon 4 144
14 0376526 Brian Barrera 4 61
15 0443441 David Belknap 4 98
16 0551416 Brian Lucero Team Veloz 4 51
17 0561916 Julian Mejia Team Veloz 4 79
18 0374976 Kyle Millns INTENT Race Team 4 152
19 0456087 Armando Lorenzana 4 490
DNF 0510772 Jonathan Chinchilla 4 231
DNF 0437517 James Fattaleh KLiCK Cycling 4 131
DNF 0547592 Diego Hernandez Team Veloz 4 69
Race: W Cat 4/5 Win and Out
Place Rider Team Cat Number
1 0477113 Blanka Mikulkova xXx Racing 4 70
2 0361267 Amelia Van Maldegiam PSIMET Racing 4 60
3 0528444 Margaret McGill BFF Bikes 4 123
4 0438572 Lucy Foss 4 107
5 0572738 Sylvi Teich Kenosha Velosport Cycling 5 492
6 0211195 Ramona Kuna ABD Cycling Club 4 93
7 0560662 Paula Urban 4 67