Opening Night s/b ButtonHole Chamois Cream & PSIMET Wheels Omnium

June 8, 2023

Field: Pro/1/2
Place Rider Team Field Number
1 Jake Buescher 606 Racing Pro/1/2 43
2 Jason Garner George Garner Cyclery Pro/1/2 1
3 Michael Baldus 606 Racing Pro/1/2 186
4 Marcin Rudnik PL+US Cycling Team Pro/1/2 149
5 Brian Haas Fairlife Pro/1/2 11
6 Joshua Ryan Bouledogue Tout Noir Pro/1/2 3
7 Aram Bayzaee Pro/1/2 34
8 Mateusz Zalewski Pro/1/2 77
9 Mark Whitmore Team Veloz Pro/1/2 171
10 Christopher Witek INTENT Pro/1/2 197
11 Robert Higgins George Garner Cyclery Pro/1/2 27
12 Valerie Brostrom Bouledogue Tout Noir Pro/1/2 50
13 Jeremy Treister Pro/1/2 71
14 Jafet Torres Team T-Town Pro/1/2 84
15 Zachary Slavens Northbrook Cycle Committee Team Pro/1/2 133
16 Roderick DeJesus Northbrook Cycle Committee Team Pro/1/2 85
17 James Calvetti Pro/1/2 25
18 Evelyn Williamson 606 Racing Pro/1/2 32
Field: Cat 3
Place Rider Team Field Number
1 Nathaniel Coleman 606 Racing Cat 3 75
2 Kevin Huang Team Veloz Cat 3 104
3 Thomas Kehrer 606 Racing Cat 3 29
4 Ian Wright Cat 3 49
5 Matthew Moran Cat 3 42
6 Anthony Hoak Cat 3 192
7 Timothy Ryan Cat 3 30
8 Jong Pak Cat 3 101
9 Craig Billings Brazen Dropouts Team Cat 3 233
10 Jared Rogers xXx Racing Cat 3 111
11 Francine Haas Pact Cycling team Cat 3 5
Field: Cat 4
Place Rider Team Field Number
1 Mykyta Lupalo Cat 4 67
2 Carl Norris 606 Racing Cat 4 113
3 Daniel Corley Cat 4 165
4 Paul Zdon Cat 4 35
5 Jordan Nelson Okay CC Team Cat 4 151
6 Darian Duchan Half Acre Cycling Team Cat 4 88
7 Peter Cavoto Jr Cat 4 39
8 William Danay Half Acre Cycling Cat 4 6
9 Eric Stuck Cat 4 53
10 Wayne Sletten xXx Racing Cat 4 135
11 Stephen Feehery South Chicago Wheelmen Team Cat 4 64
12 Spencer Melgreen Half Acre Cycling Team Cat 4 16
13 Garret Hobbs Cat 4 33
14 Kurt Bentsen PSIMET Racing Cat 4 212
Field: Novice / Cat 5
Place Rider Team Field Number
1 Matthew Beeber Novice / Cat 5 44
2 Stephen Wunrow PSIMET Racing Team Novice / Cat 5 41
3 Michael Schalka Northbrook Cycle Committee Novice / Cat 5 76
4 Richard Frueh Novice / Cat 5 102
5 Oscar Garner George Garner Cyclery Novice / Cat 5 14
Field: Juniors 9 - 14
Place Rider Team Field Number
1 Oscar Garner George Garner Cyclery Juniors 9 - 14 14
2 Samuel Truesdale The Pony Shop Juniors 9 - 14 28
3 Jonathan Knuth The Pony Shop Juniors 9 - 14 180
Field: Women Pro/1/2/3
Place Rider Team Field Number
1 Francine Haas Pact Cycling team Women Pro/1/2/3 5
2 Angela Rochester Pact Cycling team Women Pro/1/2/3 141
3 Megan Kelly PSIMET Racing Women Pro/1/2/3 140
Field: Women Cat 4/5
Place Rider Team Field Number
1 Tessa Johnson Half Acre Cycling Team Women Cat 4/5 121
2 Jacqueline Wunrow PSIMET Racing Team Women Cat 4/5 130
3 Lydia Elbert 606 Racing Women Cat 4/5 302
4 Fiona Beltram PSIMET Racing Women Cat 4/5 301
5 Ramona Kuna ABD Cycling Club Women Cat 4/5 93
6 Dinnar Arreola Chicago United Team Women Cat 4/5 159